5 tipov ako v karanténe posunúť komunikáciu pre váš biznis

Všetci si pomaly zvykáme na obmedzenia, ktoré momentálne zažívame. Niektorým podnikateľom sa darí aj teraz, poniektorí si nie sú istí ako ďalej. Čo však môžete urobiť počas karantény, aby bola komunikácia vašej značky úspešná a váš biznis rástol?

1. Venujte sa veciam, na ktoré ste doteraz nemali čas

Áno, môžete počas karantény vymaľovať byt, upliesť sveter alebo pozrieť si niekoľko seriálov na Netflixe. Ale ako to posunie váš biznis? Chceli ste písať články, no nebol čas? Teraz ten čas je. Nepíšte len preto, aby sa písalo, ale preto, že chcete pomôcť svojim zákazníkom. Ako im viete pomôcť? Zamyslite sa, čo sa vás najčastejšie pýtajú. A máte hneď námet na prvý článok.

2. Vzdelávajte sa

Nemusíte začať hneď s kúpou kurzu a učiť sa programovať web. Začnite postupne s voľne dostupnými kurzami. Poznáte digitálnu garáž od Googlu? Zadarmo tu získate skvelý prehľad o tom, ako funguje online marketing. Poznáte grafický nástroj canva? Je to skvelý a jednoduchý tool na vytvorenie pútavej grafiky na Facebook či Instagram.

3. Pripravte sa na deň „D“

Máme dobré správy. Každá kríza raz skončí, aj táto. Buďte pripravení. Ako aj teraz vidíme, svet bude vo veľkej miere závislý na online službách. Máte kamennú predajňu, ale nemáte e-shop? Máte webovú stránku, ktorá by už potrebovala update? Potrebujete vytvoriť stránku na Facebooku a začať budovať online osvetu pre váš biznis? Buďte o krok dopredu pred vašou konkurenciou. Alebo sa ňou inšpirujte a urobte to inak. Lepšie.

4. Máte nápad? Von s ním!

Nosíte v hlave nápad, ktorý ste chceli „niekedy“ zrealizovať? Pripravte sa na jeho realizáciu. Predstavte si svoj ideálny deň, keď bude po všetkom. Chcete predávať nový produkt? Ako budete komunikovať na sociálnych sieťach? Koho chcete osloviť? Pripravte si marketingový plán a popusťte uzdu kreativite. Spíšte si všetko na papier a poraďte sa s vaším okolím. Začnite postupne. Čo viete, urobte si sami, na iné oslovte odborníkov z oblasti.

5. Ostaňte doma pozitívne naladení

Hnevali vás zápchy na cestách, telefonáty počas dňa? Doma v karanténe si vy určujete, aké správy si k sebe pustíte cez sociálne médiá, TV či iné kanály. Obklopte sa preto inšpiratívnymi ľuďmi na sociálnych sieťach, hodnotným obsahom na internete. Ak to nebude možné, tak všetko vypnite. Sústreďte sa iba na svoje ciele a využite naplno čas, ktorý ste získali.

RADA NA ZÁVER:

Nestrácajte čas niečím, čo vás nebaví a je pre vás ťažké. Nedá sa vedieť všetko perfektne. Venujte sa tomu, čo vám ide najlepšie, na ostatné si nájdite špecialistov. Aj my vo Wisible takých máme. Pomôžeme vám s nastavením reklamy na Googli, vytvorením stratégie pre váš biznis či reklamou na sociálnych sieťach. Vytvoríme vám jednoduchý web, ale aj náročnejší e-shop na mieru. Vieme, že vy najlepšie rozumiete vášmu biznisu. My radi vyplníme miesto vo vašom marketingu, ktoré nebaví vás, ale bude baviť nás. Lebo iba spolu sme silnejší.

Hľadáte kvalitný marketing na mieru pre vašu firmu? Prinesieme systém do marketingu aj vám.